خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

گرامر موفقیت دو

  گرامر درس دوم: مدیریت زمان

  در این گرامر برآنیم که در عرض 5 دقیقه مهارتی را که کمک می کند کارهای خود را به موقع انجام دهیم و دچار کمبود زمان نشویم، ارائه شود، چرا که موفقیت شما در ایام باقیمانده به کنکور یا امتحانات مستقیما به این امر بستگی دارد که چگونه از زمان خود استفاده می کنید و نیز با یادگیری این تکنیک ها علاوه بر جلوگیری از اتلاف وقت، استرس نیز کاهش می یابد چون بدین وسیله اکثر کارها به موقع انجام شده است.

  1-هدف گذاری: پس بهتر است که مشخص شود که در طول فلان هفته و فلان روز قرار است، هدف من چه باشد، مثلا شرکت در آزمون آزمایشی

  2- تقسیم بندی زمان: بر اساس اولویت کارها، یعنی کارهای خود را نوشته و آنها را به 4دسته {مهم و فوری} و {مهم ولی غیرفوری} و {غیرمهم و فوری} و {غیرمهم و غیرمهم} تقسیم کنیم.

  فهرست فعالیت های روزانه در هفته گذشته را بنویسید، با اولویت بندی آن را دوباره تنظیم کنید و برای هرکار سقف زمانی قرار دهید.

  3- ارزیابی برنامه: به صورت معین(هفتگی یا ماهانه) باید برنامه خود را ارزیابی کنید تا مشخص شود که چه مقدار از برنامه را عمل کرده اید. این ارزیابی باید واقع بینانه باشد. پس از ارزیابی می توانید در حد لزوم برنامه را تغییر دهید و براساس شرایط جدید تنظیم نمایید.

  4- از آنجایی که موفق ها بر ثانیه های زندگی خود ارزش گذاری می کنند یعنی حساسیت نسبت به زمان خود دارند، لازم است دانسته شود که سارقین زمان چه کسانی هستند. که به عبارتند از: عادت های غلط فرد: پرحرفی، نداشتن مهارت نه گفتن، بی نظمی و به تأخیر انداختن کارها، روحیه راحت طلبی، فرستادن پیامک های غیرضروری، استفاده افراطی از تلویزیون و اینترنت.

  راه دیگر شناسایی سارقین زمان ارزیابی برنامه روزانه است مثلا: انجام فعالیتی بدون داشتن اطلاعات کافی یا نداشتن برنامه ریزی.

  برای درمان بی نظمی می توانید از روش پرداخت پاداش{ البته بلافاصله پس از انجام کار} استفاده کنید یا به دیگران قول 100% بدهید که کاری را تا فلان تاریخ انجام خواهید داد یا اینکه رعایت نظم را از کارهای کوچک شورع کنید. نتیجه این خواهد شد که انگیزه اتمام آن کار و نیز عادت به نظم در شما ایجاد یا استمرار خواهد یافت.

  5-یادگیری مهارت تمرکز حواس: که موجب افزایش بازدهی حافظه و تقویت عزم و حضور قلب در نماز و جلوگیری از اتلاف وقت می شود. برای مهندسی تمرکز در ایام مهمی که در آن قرار دارید، راهکارهای گرامر درس سوم را استفاده نمایید

   


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : زمان ,برنامه ,ارزیابی ,انجام ,استفاده ,کارهای ,سارقین زمان ,ارزیابی برنامه ,موقع انجام ,
  گرامر موفقیت دو

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر